середа, 3 грудня 2014 р.

Творча поїздка вчителів


На виконання рішення серпневої педагогічної конференції 2012 року, з метою підвищення професійної компетентності педагогів та у рамках реалізації спільного проекту Інформаційно-методичного центру та міського методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва і художньої культури «Духовні витоки рідної землі» було організовано творчу поїздку новоград-волинських педагогів за маршрутом м.Радомишль – с. Городське – смт.Кмитів  –  м.Житомир.
Серед десяти учасників поїздки вчителі НВК, ЗОШ №№3, 5, 8, 10 та ДНЗ №4.
Не дивлячись на насичену програму та ретельно щільний  графік відвідань, педагоги встигли подивитись усе те, що було заплановано і отримати максимум задоволення та корисної інформації.
Радомисльський замок, і власне, музей домашньої ікони, залишив у вчителів найяскравіші і найприємніші відчуття. Крім естетичної насолоди від ознайомлення самого замку, прилеглого парку, історичних пам’яток та скульптурних зображень, педагоги мали змогу здійснити цікаву й пізнавальну екскурсію залами музею. Через деякий час наші педагоги вже із захопленням спілкувались на рівні із співробітниками музею, обмінювались контактними телефонами, домовлялись про наступні зустрічі та можливість співпраці.
Наступним місцем для зустрічі з обласними художниками та представниками мистецтва було село Городське, у якому проходив етно-фестиваль «Житичі» та свято урожаю «Вклонімося додолу віночку золотому». Наші педагоги ознайомились з новими роботами заслуженого художника України Юрія Камишного, розміщеними прямо під стріхою садиби-музею «Поліська хата» (художня виставка так і називалась «Під стріхою») та почути коментар до них; роздивитись експонати виставкових композицій з квітів та овочів, виготовлених дорослими і дітьми; взяти участь у святковому концерті; поспілкуватись з організатором фестивалю, головою молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців Інною Величко.
Потім педагоги відвідали Кмитівський музей зображувальної діяльності. На педагогів справило враження велике приміщення музею, розмаїття картин – біля 700 творів), скульптур, декоративних виробів (усього – біля 3000 експонатів). Особливу увагу привернули зали з роботами житомирських художників, жіночого портрету, виробів фарфорових заводів Житомирської області, експозиціями  Бориса Турта.
Закінчилась поїздка відвідуванням жіночого монастиря св.Анастасії  у м.Житомирі.
Враження від поїздки виявились настільки яскравими і незабутніми, що педагоги, розрекламувавши  побачене, самі готові незабаром відвідати мистецькі центри Житомирщини разом з учнями. У планах також створення фотостендів за результатами поїздки, цікаві розповіді на уроках, самостійний поглиблений пошук з отриманої  інформації  і…наступні творчі екскурсії.
У цілому творча поїздка новоград-волинських педагогів сприяла удосконаленню фахової майстерності, накопиченню матеріалу для майбутніх бесід із дітьми, власному  саморозвитку.
Учасники проекту висловлюють щиру подяку тим, хто сприяв поїздці та зробив усе для того, щоб вона принесла найбільшу користь і задоволення: завідувачу  ІМЦ П.К.Ліневичу, керівникам установ, екскурсоводу та історику музею ікон С.Б. Ірійчук та Ю.В.Рудецькому, екскурсоводу музею образотворчого мистецтва В.А.Ставицькій, давнішньому другу і колезі новоград-волинців І.А.Величко. 
І.В. КОНДРАТЕЦЬ, методист ІМЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар